גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה - קטעים מתוכניות טלוויזיה

חנה קורן אצל אודטה מדברת על בחירת מטפלת לפי כתב היד

אודטה: ספרי לי איך אפשר לבחור מטפלת לפי כתב היד של הזה מדהים...

חנה קורן: כן, את יודעת בשנים כבר די הרבה שנים נוצר טרנד כזה ושמעתי את המשפט הזה יותר מפעם אחת שאיש עסקים, אשת עסקים אמרו לי אם אני נותנת לך לעזור לי בבחירה של פקידה או מזכירה או מנכ"ל או מנהל שיווק או סמנכ"ל או מישהו שמגלגל ומחזיק את כל החברה בידיים אני לא אתן את מי שהולך לטפל באוצר הכי יקר שלי ? בתינוק של ? בילד שלי ומה גם המדהים ביותר לקח זמן עד שאנשים חשבו על זה.

אודטה: אף פעם אנחנו לא חושבים ממש כל כך באי בחינה לעומק אנחנו מפקירים את האוצר הזה בידיים.

חנה קורן: והמעניין שכל פעם שיוצא סרט כזה כמו היד שנוגעת בעריסה פתאום כולם נזכרים ופתאום כולם מתחילים לבדוק.

אודטה: הרבה שולחים לך כתבי יד של מטפלת שכבר עובדת אצלהם.

חנה קורן: לפעמים שכבר עובדת שזה גם סיפור בפני עצמו, דרך אגב היה באמת סיפור של מישהי שכבר עובדת ואמרתי היא נראית בסדר אבל משהו שם ...או סמים או אלכוהול או משהו שם לא לגמרי..

אודטה: וואליה

חנה קורן: לא נורא לא נורא היא חמה והיא לבבית והיא אנושית וזה... ובאמת איזה שהוא יום האישה סיפרה לי שהיא מצאה כמה בקבוקי וודקה מתחת למיטה שלה.

אודטה: לא נורא ? זה נורא

חנה קורן: זה לא היה נורא כי היא תפקדה אבל עדיין הנטייה האלכוהוליסטית הופיעה שם וכדאי לדעת את זה מראש אז את בוחרת.

חנה קורן: עכשיו העניין הוא שבמטפלות ואופריות לעיתים מאוד קרובות אנחנו לא יכולים לראות אותם קודם, לא יכולים לראיין, זה על פי רוב נשים צעירות שגם אין רזומה ואין קורות חיים ואין ממליצים ואי אפשר לדעת ..ואם הם באות מארץ זרה מה שהרבה קורה...

אודטה: נכון

חנה קורן: אז בכלל, באנגליה יש דרך אגב להקה מאוד גדולה של נשות עסקים ואנשי עסקים שבאופן קבוע כל אופר גם לילדים וגם להורים שלהם הם מחזיקים מטפלת כזו צמודה לא מכניסים הביתה לא קוראים לראיון בלי שקודם כתב היד ייבדק.

אודטה: אז את יודעת מה ? בואי נראה.

חנה קורן: אני אעבור על הדוגמאות

אודטה: בואי נראה ככה אבל כמובן שאנחנו רק נותנים דוגמיות ואנחנו לא עושים ככה מהבית

חנה קורן: זהו אל תעשו את זה בבית.

אודטה: אלא רק גרפולוגית מוסמכת או גרפולוג מוסמך שיעבור על כתב היד. אנחנו ככה תסברי את אוזננו...

חנה קורן: נראה כמה דוגמאות ככה של מקרים שקרו, זאת אפשר לראות שהיא נראית מאוד מסודרת מאוד מאורגנת, מאוד שיטתית, מאוד יסודית, אבל איטית....עכשיו, יש משפחות שהיא יכולה להתאים, גם מאוד חשוב המשפחות יש להם אופי כמו שלארגון יש אופי, יש אופי של ארגון, יש אופי של משפחה, יש אופי של בית, אז אנחנו צריכים לדעת האם אחת כל כך פלגמטית, מאוד יסודית יכולה להתאים. יש משפחות יקיות בלי לפגוע באף אחד, שבטח היא תתאים שלא צריכים את הקצב ואת הטמפו.

אודטה: את השנל שנל שנל

חנה קורן: בדיוק... אז אחת כזאת היא בסדר אבל לא לכל משפחה היא תתאים. במשפחה אחת היא תהיה הצלחה היסטרית ובמשפחה השנייה היא תהיה כשלון חרוץ מאוד.

אודטה: אוקיי

חנה קורן: אז זאת העצלה שלנו.

אודטה: ולפי איך ראית את זה כאילו?

חנה קורן: איטי, לא מתקדם מהר, יושב על הנייר כבד לא רץ....

חנה קורן: זה סיפור מאוד, יפה בחורה שעושה רושם מדהים הייתה מקסימה בראיון, נתנה קורות חיים רשמה, זה ללקוחה אנגליה שלי ואמרתי לה יש לבחורה נטייה דיכאונית מאוד קשה אפשר לראות דיברנו על זה באחת התוכניות הקודמות, שכתב יד שיורד לפעמים מרמז על נטייה דכאונית, לא תמיד, אבל לפעמים זה יכול להיות נטייה דיכאונית פה יש סימנים נוספים של יצר הרס עצמי וכאלה והיא אמרה שזה לא יכול להיות, כי היא קיבלה עליה המלצות נהדרת היא נתנה לה רשימה של מישהי שהיא עבדה אצלה כמה שנים קודם והיא מאוד מאוד המליצה עליה אמרתי לה אני מציעה שתבדקי גם את הממליצה ואז היא עשתה בדיקה יותר יסודית, שתיהן היו מאושפזות בבית חולים לחוליי רוח.

אודטה: אוי ואבוי

חנה קורן: כן והיא נתנה לה טלפון של המאושפזת השכנה שלה לחדר בבית חולים אבל כשהן יצאו אז ברור היא נתנה לה המלצה נהדרת בתור מישהי שעבדה אצלה.

אודטה: פה אנחנו נגיד מיד שזה אנשים משתקמים אבל...

חנה קורן: נכון

אודטה: אבל אני לא רוצה לתת את הילד שלי...

חנה קורן: אבל לדעת כמו שההיא שקצת מידי פעם נוטה לשתות יותר מידי, צריך לדעת אם את רוצה להתמודד עם זה ואת רוצה להיות... אז תפתחו שיחה תדברו, תפתחו את זה ..וההיא המשיכה דרך אגב זה לא הפריע לתפקוד. לא לא לא היא הייתה מאוד חמה.

אודטה: לכן אני אומרת שלא יהיה מצב פה שכאילו בן אדם שהיה אי פעם בבית חולים זה כאילו סטיגמה לחיים.

חנה קורן: כן, כאן יש לנו כתב יד אחת מהכתבים היותר מסודרים, אבל אין אבחנה בין עיקר לתפל ואין יכולת להאיץ, אז אם זה תינוק שרוב הזמן ישן והיא בינתיים מסדרת את הבית לאט לאט זה בסדר, אבל זה שלושה ילדים קטנים שצריך לרוץ אחריהם אז היא לא המתאימה, היא מתאימה לסוג של אופר מסוים. מה שאני רוצה להראות כאן זה שיש אבחנה מי מתאים לאן. זה לא כולם לא מתאימים לאף אחד או כולם מתאימים.

אודטה: יפה

חנה קורן: באמת כל מקרה לגופו כל ארגון לגופו כל בית לגופו.

אודטה: מה שנקרא, איזה צרכים אמיתיים יש למשפחה.

חנה קורן: נכון נכון, זאת יכולה להיות מצוינת כל עוד יש תינוק שרוב הזמן ישן היא נהדרת אבל אם זה מישהי שצריכה להיות קצת יותר דינמית זה יהיה קשה.

אודטה: אוקיי

חנה קורן: זאת שתלטנית, זאת לא יהיה לכם פרטיות בבית.

אודטה: איפה את השתלטנות את רואה פה?

חנה קורן: מתמלאת ממלאה על כל הנייר, האזורים מאוד גדולים, זה שני כתבי יד דרך אגב של שתי נשים שונות שאפשר לראות שהם מאוד נוכחות, שיש נוכחות מאוד חזקה גם בגודל בהפרשי האורך באזורים התחתיים והעליונים ובזה שאין שוליים, קצת חתכו יותר מידי אבל לא חשוב, אין שוליים. היא ממלאה את כל הנייר ומפגינה הרבה מאוד נוכחות ויש כאלה שרוצים לא להרגיש אותה, הם אומרים אני רוצה אופר שאני לא ארגיש אותה, כשאני בא הביתה שתיעלם לחדר שלה. ויש כאלה שהיא יכולה להיות חלק מהמשפחה.

אודטה: אוקי

חנה קורן: הבאה, האופר הבאה, היא מקסימה, היא חמודה, היא ילדה טובה, אבל היא מאוד מאוד מאוד ילדותית, אז אם את רוצה עוד ילד שיהיה לך עוד אחד במשפחה אז קחי אותה אם את רוצה מישהי שתהיה יותר אחראית ויותר תיקח יוזמה אז לא היא.

אודטה: הבנתי

חנה קורן: הבאה, נסתכל עליה רק לשנייה קלה.

אודטה: אוקי מה זה?

חנה קורן: חונקת, לא משאירה אוויר לאף אחד, גם סוג של שתלטנות, לא כל כך בגודל הכתב כמו ההם אבל יש כאן גם סוג של שתלטנות, אין מרחב, היא קצת עושה צפוף בחדר.

חנה קורן: בוא נעבור הלאה

אודטה: אז הנה הכיף שלך בא באחרון ? זה אחרון?

חנה קורן: זה יהיה האחרון? זאת חיוורת זאת מי שמחפש אופר שלא יראה לא לראות אותה באזור ולא לראות אותה בסביבה.

אודטה:כן, אופר מסגנון הגמדים הקטנים.

חנה קורן: כן, אתם רואים היא קטנה היא שקטה היא מרווחת מאוד, היא הכל במקום אבל מאוד מאוד חיוור, לא מרגישים את הנוכחות שלה בכלל.

אודטה: אז אם זה ככה, אוקי, קיבלנו ככה על קצה...

חנה קורן: קצה קצה...

אודטה: קצה המזלג מושג, אוקיי. אז אנחנו נצא עכשיו לפרסומות....

קטעים נוספים מתוכניות טלויזיה 1 2 3
מאמרים וכתבות באינטרנט
קטעי עיתונות בעברית
קטעי עיתונות באנגלית
קטעי עיתונות בהונגרית
קטעי עיתונות ביוונית
קטעי עיתונות ברוסית
קטעי רדיו
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ