גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה - קטעים מתוכניות טלוויזיה

אצל אודטה: הגרפולוגית חנה קורן מסבירה על ניתוח כתב יד במכתבים אנונימיים

חנה קורן: בד"כ אנחנו מקבלים את הגיל, את ההשכלה כמה פרטים בסיסיים על המועמד, לאיזה תפקיד הוא הולך, מה הוא למד, אנחנו יודעים איזה משהו...
אודטה:ופה זו משוואה עם 800 נעלמים ולכי תפתרי אותם.
חנה קורן: וכאן הפוך מקבלים את כתב היד וצריך ללכת אחורנית ולראות מי בעצם הבן אדם ומהו. ואפשר לגלות הרבה פעמים, הראיתי באחת התוכניות הראשונות למשל, שרואה חשבון אנחנו יכולים לגלות ע"י זה שיש להם אותיות שדומות לספרים...לספרות סליחה. אנשים שכותבים, יש להם כתב יד מיוחד. יש הרבה מאוד מקצועות שאפשר לזהות אותם לפני כתב היד, אחרי שהבן אדם כבר מבוסס. ראיתי את כתב היד של זיקו גרציאני, ששם אפשר לראות צורות של תווים, כי הבן אדם כתב יותר תווים. אבל אלה המקרים הקלים.... המקרים הקשים יותר זה כאלה שהם יותר אפיפיים יותר אמורפים, שקשה לדעת בדיוק מה הם עושים. יש לי כאן דוגמה של... אפילו אי אפשר לדעת אם זה גבר או אישה, הרבה פעמים, אי אפשר לדעת כלום. מאחר שאני הרבה מאוד עושה את זה לכל מיני מטרות והרבה פעמים אומרים לי שנתתי את כל הפרטים על הכותב או כותבת, יש לי כאן מקרה שדווקא נכשלתי.
אודטה: מה זה?
חנה קורן: זה סיפור בפני עצמו מאוד מעניין, זה מנהל בית מלון מאוד גדול, שקיבל הרבה מאוד מכתבים כאלה, שמדברים על זה שהיא מאוהבת בו ושהיא יודעת שיש לו מאהבת אחרת ואם הוא לא... הנה אנחנו מראים עכשיו את כתב היד בהגדלה. זה נראה כמו בחורה ש...

אודטה:ואם הוא לא יעזוב את המאהבת היא תלך ותלשין לאישה.
חנה קורן: וגם היא רוצה להיפגש איתו ושייתן לה איזה שהוא סימן וכל יום יומיים היה מכתב כזה, במיוחד המכתבים הכי סוערים היו בימים שהוא היה נפגש עם הפילגש. קיבלתי את כתב היד, נתתי תאור של הדמות כמה שיכולתי ואמרתי, זה נראה לי אישה די משכילה, לא מאוד פעילה, נתתי הרבה מאוד פרטים שאני לא רוצה כרגע לחזור עליהם, שמא חס וחלילה מישהו יזהה את עצמו.. ולא מצאו.
אודטה: מי שחושב זה הוא אז סימן שזה הוא.
חנה קורן: אני לא מאמינה שהיא תבוא ותתבע אותי או משהו, כי בסה"כ היא עשתה את זה והיא לא.. בכל אופן אותו כתב יד נתן תיאור דמות והיו כמה מאות עובדים במלון הזה, זה היה מלון גדול מאוד ולא הצליחו למצוא. חיפשו מכל הכיוונים מישהי שמתאימה לדמות, לקח כמה ימים עד שאותו מנכ"ל פה אליי שוב ואומר, אני לא מצליח למצוא, בדקתי את כל כתבי היד, בדקתי את של כל הבחורות שעובדות פה ואין אפילו משהו דומה.
אודטה: אוקיי
חנה קורן: ואז אמרתי, תשים לב לפתקים, תשים לב לחיבור של הי' והמ', תשים לב לשיפוד שבכ', תשים לב לזווית, הכתב לא ממש מסולף, הוא איטי, היא כאילו..לבשה את בגדי השבת כשהיא כתבה, היא כתבה בכתב הכי יפה, אבל היא לא סילפה אותו, הע' שהולכת הפוך, מתחילה במן גדם כזה וחוזרת אחורנית.
אודטה: אז מה יצא מזה?
חנה קורן: ופתאום יום אחד הוא קיבל איזו שהיא הערה, על איזה שהוא מזכר שהוא כתב..וזה היה פקיד הקבלה.
אודטה: פקיד הקבלה?
חנה קורן: פקיד הקבלה ! כל מה שאמרתי היה מדויק אחד לאחד!
אודטה: רק שהוא היה גבר ולא אישה
חנה קורן: רק שהוא היה גבר הומוסקסואל
אודטה: שהוא היה מאוהב במנכ"ל
חנה קורן: מאוהב במנכ"ל
יובל: והוא ידע מתי המנכ"ל לוקח את הפילגש לחדר.
חנה קורן: אח"כ קראנו שוב ושוב, אי אפשר להבין
אודטה: לא את טעית מותק, הוא טעה ולא בגלל שהוא הומוסקסואל, אלא בגלל שהוא נכנס לאן שלא הזמינו אותו.
חנה קורן: לא עלה בדעתי בכלל שהוא גבר. זה סיפור שאני מאוד גאה בו, זאת עבודה שעשיתי עם הסקוטלנד יארד לפני אי אלו שנים.
אודטה: פששש.....חנה
חנה קורן: כן ..כן
אודטה: שאפו סקוטלנד יארד...
חנה קורן: זה היה בנק שעבדתי איתו כמה שנים ופתאום הייתה מעילה ענקית, 4.5 מליון פאונד התעופפו להם דרך הטלקס לשוויץ ומשם לתורכיה שהם אמרו שצריך כמה משאיות בשביל להוציא את כל הכסף הזה בכסף תורכי.
יובל: לא לחשבון שלי...
חנה קורן: וגם לא שלי...
אודטה: אז איך קראו לך לדגל בשביל שתפתרי את התעלומה?
חנה קורן: זה היה בנק שעבדתי איתו אז... אז בגלל זה שיתפתי פעולה עם הסקוטלנד יארד, לא יכולתי לעשות את העבודה במקומם, אז קראו להם לעזור לי. הבסיס היה כתב יד, היה פתק עם מעט מאוד כתוב וחתימה שהייתה זהה לחתימה של המורשה חתימה, ז"א שהחתימה הועתקה. זה היה מה שנקרא העתקה. אבל הכתב היה כתב של בן אדם כפייתי, מסודר, יצירתי מאוד, דייקן מאוד, ואמרתי להם זה מה שתחפשו, בן אדם כפייתי שחוזר על הצורות עוד פעם ועוד פעם ועוד פעם, חומרני מאוד, אינטליגנטי מאוד. הסתבר שזו הייתה חצי כנופיה עם כמה אנשים ושלחו מישהו, זה היה שליח שבסופו של דבר השתיל את זה, אבל תוך כדי חיפושים, חיפשו מישהו שכבר היה מועמד ל.. היה באיזה משפט שיצא זכאי, מצאו את כתב היד שלו, מצאו את היומן שלו, ביומן ראו שהוא חוזר על הצורות עוד פעם ועוד פעם ועוד פעם. ראו את היצירתיות, ראו את התלת מימד, תפסו את זה.... יומן ישן שהביאו לי להשוות לכתב, בינגו.
אודטה: זה היה זה
חנה קורן: כן
אודטה: מדהים מדהים.
יובל: 4.5 מליון
חנה קורן: 4.5 מליון פאונד
יובל: איזה משהו איזה עשרה אחוז
חנה קורן: כן בטח...
אודטה: את היית צריכה לפי הדין לקבל עשרה אחוז
חנה קורן: הם לא מצאו את הכסף
אודטה: אהה... הם לא מצאו את הכסף
חנה קורן: הוא היה יותר מידי מתוחכם, אבל לפחות תפסו אותו.
אודטה: אז כן מנעו את ההונאות הבאות.
אודטה: אז עכשיו תסבירי לנו על המבחן המיוחד הזה שקוראים לו...
חנה קורן: ורטאג
אודטה: ורטאג
חנה קורן: ורטאג זה מבחן שהוא על, גבול ...בין הפסיכולוגיה והגרפולוגיה, ששם אנחנו גם מנתחים את כתב היד, את הלחץ ואת התנועה ואת המהירות ואת השברים ואת העובי של הקו, אבל גם את הציורים, זה שמונה משבצות, שבתוך כל משבצת יש גירוי קטן, את הגירוי הזה צריך להשלים, כל אחד מהם מלמד משהו על האישיות שלנו וכשנעשה את זה אחרי שאנשים יכתבו וישלחו.
אודטה: אז אנחנו ניתן את הפרטים ובעוד שבוע
חנה קורן: איפה שאפשר להוריד את זה ..כן
אודטה: ואז נעשה את המבחן הזה
חנה קורן: ואז כל אחד יוכל לעשות לעצמו.
אודטה: מדהים
חנה קורן: כל אחד יוכל לעשות לעצמו
אודטה: חנה תנתח את המבחן שלכם כאן בשידור אצלנו,אז מבחן ורטאג עוד שבוע עם כל הפרטים בין גרפולוגיה לפסיכולוגיה. אז חנה מיד עונה לשאלות הצופים לפי הפקסים שלהם ואני בינתיים קופצת למטבח לראות מה שלום מיקי ובעיקר מה שלום הפרג שלי.

קטעים נוספים מתוכניות טלויזיה 1 2 3
מאמרים וכתבות באינטרנט
קטעי עיתונות בעברית
קטעי עיתונות באנגלית
קטעי עיתונות בהונגרית
קטעי עיתונות ביוונית
קטעי עיתונות ברוסית
קטעי רדיו
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ