גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

שאפתנות על פי הגרפולוגיה

אסוציאציה ראשונית, לרוב, העולה ביחס למילה "שאפתנות" מקשרת למילה תכונות כמו אמביציה חזקה להצליח, להתקדם, להשיג הישגים, יעדים, מטרות, נחישות, כוח רצון ועוד...

יחד עם זאת, אם נבחן את הדבר מעט לעומק נראה כי שאפתנות יכולה לבוא לידי ביטוי בשדות שונות לחלוטין.

גרפולוגיה מאבחנת שאיפות שונות אצל טיפוסים שונים:

הטיפוס הנרפה (אודם) – אותו האחד (וגם האחת, אך לצורך נוחות הכתיבה) המבקש, יותר מכל, רק דבר אחד: "עזבו אותי באמ'שלכם". זהו אותו האדם המבקש להשקיע מינימום של מאמץ על מנת לזכות ביכולת לשבת באפס מעשה. השאפתנות שלו מתמקדת, אם כך, במזעור הצורך האישי שלו במעורבות ובעשייה.

כתב ידו ישקף את הלך הרוח הזה – הוא יהיה חסר כוחות וחסר כיוון. אין צורך לתכנן לעתיד, אין צורך להשקיע בעשייה, אין צורך להשקיע בתקשורת ועל כן הכתב יהיה לא לחלוטין קריא, מרוח על הדף ללא ארגון וסדר. לא כל סימני הפיסוק יהיו במקומם, אם בכלל, הכתב יתמקד באזור האמצע ולא יעלה או ירד לאזור העליון והתחתון.

בניגוד לטיפוס זה גרפולוגים מציינים את טיפוס הנרקיסיסט (אודם). כאן שאפתנותו מתמקדת בכך שנעריץ ונאהב אותו, שנחוג סביבו ללא הרף ונחמיא לו על מעלותיו וסגולותיו השונות, עדיף, אגב, מבלי שיהיה צורך להוכיחן...

כתב יד זה הוא עגול ונפוח, חסר תנועה, גדול ואולי אף גרנדיוזי, ממוקד כולו באזור האמצע. לעיתים ילדותי ומיופייף, מעוצב מאוד עד כדי פרסונה (להזכירכם – גרפולוגיה מגדירה פרסונה ככתב מסיכה. מה שחשוב – זה מה שרואים בחוץ ונעשים מאמצים להסתיר את הפנים, את האמת).

שאפתנות

הטיפוס הפאלי (פרויד) – מחפש לכבוש, להראות נוכחות, ממקד את שאפתנותו ב"להיות מספר אחת", זה שקובע, זה שמכתיב, זה שמוביל מהלכים.

גרפולוגים שבדקו את כתב ידו של אהוד ברק מצאו אותו מתאים מאוד לכך. ראו את כתב ידו וחתימתו. הסימנים הפאליים נמצאים באזור העליון – שאפתנות לכיבוש ידע, ירידות חזקות לאזור התחתון – כיבוש שטח, חתימה פאלית – הדגשת נוכחות.

שאפתנות

שאפתנות, אם כך – פנים רבות לה. כמו תמיד השאלות המהותיות הן אלו הנלוות לשאפתנות: האם היא מקדמת אותנו לעבר מטרותינו או "הורגת" אותנו בדרך אליהן? האם השאיפות ריאליות או מנותקות מן המציאות? האם יש בכוחנו לשאת על הכתפיים את המשא אל עבר המטרה? האם אנו מסוגלים להתמודד עם הקשיים הנכרים על דרכינו?

ככלל, כתב "בריא" – כתב מאוזן, הרמוני, שתנועתו משוחררת במידה (לא אימפולסיבי), עם לחץ כתיבה בינוני עד חזק, כתב מתקדם לעבר השמאל – כתב של אדם שיש בכוחות להגשים מטרותיו ושאיפותיו.

גרפולוגיה תטען כי ככל שהכתב מהוסס ואיטי יותר, חסום וגדוע – יכול להיות שנדבר על אדם שקשה לו עד בלתי אפשרי להגשים שאפתנותו.

אסור לשכוח את כתבי היד האיטיים מאוד, המבוקרים מאוד, מלמדים על היכולת להגיע למטרה בכל מחיר, גם אם באיטיות ותוך התמודדות בלתי נלאית עם קשיים.

שאפתנות

מאמרים נוספים בנושא גרפולוגיה >>

מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
תנאים לבדיקה גרפולוגית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ