תחום הגרפולוגיה כעיסוק

תחום הגרפולוגיה כעיסוק

הודעהעל ידי רונית » ו' אוגוסט 18, 2006 4:57 pm

שלום,
אני שוקלת לעשות הסבה מקצועית לתחום הגרפולוגיה.
אני לאחר תואר אקדמי וניסיון של כשנתיים וחצי בתחום אחר לגמרי (מהלימודים נהנתי ואם זאת במהלך עבודתי בתחום גיליתי כי אינו מתאים לי) ולכן חשוב לי לדעת כמה שיותר פרטים על גרפולוגיה כתחום עיסוק: מקומות בהם ניתן לעבוד לאחר הלימודים, משכורת ממוצעת בתחום, שעות עבודה, הביקוש למקצוע וכו'.
אודה אם מישהו יוכל לתת לי מושג כללי על הנושא.
תודה רבה על עזרתכם :lol:
רונית

גרפולוגיה כתחום עיסוק.

הודעהעל ידי דורית ואלך » ב' אוגוסט 21, 2006 12:46 pm

הגרפולוגיה היא אכן תחום מעניין, מרתק, פותח עולם, מרחיב תובנות... פשוט מקצוע מדהים.

יחד עם זאת, שאלת על העיסוק בתחום...

מעט מאוד חברות מעסיקות גרפולוגים בשכר. למעט שתי מודעות שהמכון שלנו פירסם בשנים האחרונות ובהן חיפשנו גרפולוגים לא זכור לי שראיתי אי פעם מודעות \"דרושים\" בתחום.

רוב הגרפולוגים עובדים באופן עצמאי ואינם שכירים בחברות מסויימות. כלומר - על הגרפולוג מוטל לפתח יוזמה, להעלות רעיונות לשם קידומו האישי, לדחוף את עצמו קדימה. מכאן - שכושר ההשתכרות תלוי אך ורק בכמויות העבודה שאת תצליחי לייצר לעצמך מתוך יוזמה אישית מחד, ומאיכותה של אותה עבודה , מאידך.

הרבה גרפולוגים עוסקים בתחום כתוספת לתחום עיסוק ראשי, אחר. לעומתם, אחרים מצליחים להתפרנס בכבוד, אך ורק מגרפולוגיה...

שוב.. הכל בידיים שלך.

אז אם יש בך את מה שצריך כדי להיות גרפולוגית טובה ואם יש בך מידה של חשיבה מקורית ויוזמה, יכולת עבודה עצמאית, יכולת שיווק עצמית ורצון להתמקד בתחום... השמיים הם הגבול.

בהצלחה,

דורית
דורית ואלך

חזור אל גרפולוגיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים