חוה רצון ז\"ל לימדה אותי משפט חשוב..

חוה רצון ז\"ל לימדה אותי משפט חשוב..

הודעהעל ידי חנה קורן » ג' אוגוסט 09, 2005 9:46 am

יש משפטים רבים שאנחנו נושאים איתנו לאורך השנים ולא שוכחים לעולם...

בהקשר לויכוח שהתפתח כאן בין כמה מהמשתתפים, אני רוצה לחלוק איתכם משפט חשוב ביותר, שמלווה אותי מזה עשרות (כן עשרות!) שנים.

והמבין יבין...

לפני הרבה שנים נסעתי לקיבוץ לפגוש בפעם הראשונה את חוה רצון ז\"ל. זה היה כשהייתי בתחילת דרכי המקצועית... אם לדייק, הייתי עדין נערה שראתה בגרפולוגיה חתביב...בלי להבין שלימים זה הולך להיות המקצוע שלי...

חוה קיבלה אותי בחביבות רבה, ולימדה אותי משהו חשוב...

אולי זה מה שגרם לי לבחון כל מילה שיוצאת מהעט (או המקלדת) שלי בזהירות רבה ככל שמדובר בניתוח אופי.

היא אמתה:

כשגרפולוג טוב עושה דו\"ח טוב, גרפולוג טוב אחר, יוכל לקרוא בדו\"ח את האישיות של הגרפולוג שכתב את הדו\"ח....

משפט ענק. יש לנו נטיה לראות את התכונות המוכרות לנו ולא בכדי כבר אמרו: \"הפוסל במומו - פוסל\"

אז בבקשה, בואו נבחן כל מילה מכל האספקטים, נשתמש בכל הטיפולוגיות העומדות לרשותנו ולא נחטא בשיפוטיות או בחטא ההיבריס, רק בגלל שיש לנו את הכלי הנפלא הזה...

בואו נשתמש בו בתבונה, נעזור לאנשים אחרים להתמצא בעולם של עצמם, נאיר להם את הדרך בפנס ונשאיר את האגו שלנו בצד...

צביקה פופבסקי אמר לא פעם שכל הגרפולוגים פארנואידים ומופרעים... האמנם???
חנה קורן
Site Admin

הודעהעל ידי אסתי טל » ו' אוגוסט 12, 2005 2:53 pm

אולי מפני שאיני אלופה בנושא הדואר האלקטרוני -איני מצליחה להבין לאיזה ויכוח שהתעורר התכוונת. אם הבנתי נכון ומדובר באיבחון נטיות מיניות אלו ואחרות הרי שהשואלת ציינה היכן קראה על כך ולא שאלה דיעה של משתתפי הפורום או שלך אלא ביקשה שתציגי כבתים המלמדים על אפשרות כזו. אני חושבת שמן הראוי לפנות אל כותב הרעיון ולברר איתו איך ולמה... בהקשר למום והפוסל אותו-איבחון גרפולוגי אמור להיות-כפי שציינת אוביקטיבי-אם אמנם גרפולוג טוב והוגן עורך איבחון הרי שאינו במומו פוסל-אנחנו רואים מה שאנחנו רואים תוך אינטגרציה של הידע והאינטואיציות שלנו.אין ספק שאף בעל מקצוע נטול הרקע שממנו בא ובאיבחונים נוכל לקלוט רקע זה כגרפולוג אל גרפולוג אבל-הנקודה החשובה לדעתי היא האמנם המאבחן משתמש בידע הגרפולוגי או שמא הוא מיסטיקן שמשתמש בגרפולוגיה ככלי שרת??? והמבין-כמו שכתבת-יבין...העיקר שמכל הנדון הרווחנו משפט חכם אותו כל גרפולוג מקצועי צריד לדעתי לשנן!!!
אסתי טל

חזור אל גרפולוגיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים