חריצת גורלות ?!?!

חריצת גורלות ?!?!

הודעהעל ידי avidosh » ש' מרץ 03, 2007 11:48 am

היום קורה שגורלות נחרצים בעזרת הגרפולוגיה,
לדוגמה, במבחני קבלה לעבודה.
מעניין אותי לדעת , עד כמה תשובות של ניתוח גרפולוגי למעסיקים הם חורצות, לדוג' : הנ\"ל לא יציב, הנ\"ל בחור חרוץ, הנ\"ל לא אמין וכו', האם מבצעים גם ניתוח פסיכולוגי על סמך התוכן הכתוב?
עד כמה המעסיקים מודעים ומיחסים חשיבות לניתוח?, לדוג': האם יפסלו מועמד בין היתר בגלל שכתב בשורות עקומות??

אני אתן דוג' - מיקרה אישי שקרה לי השבוע:
הייתי בראיון עבודה בחב' היי-טק ונראה היה שמאוד \"התלהבו\" ממני.
כחלק מהשיטה שלהם הם עורכים מבדק גרפולוגי לכל מועמד (כתיבת קו\"ח ואח\"כ צריך לכתוב סיפור כלשהו). נתקלתי בבעיה שמתרידה אותי מאז:
בסוף כל דף ביקשו לחתום למטה, יש לי חתימה מעט מסובכת, ובאחד הדפים החתימה יצאה לי ממש לא טוב, אז מבלי לחשוב יותר מדי, קישקשתי על החתימה (\"מחקתי אותה\") וחתמתי ליד מחדש.

מכיוון שאני ממש רוצה להתקבל לעבודה במישרה זו, מאז אני די כועס על עצמי בגלל המחיקה הזאת שביצעתי, ואני לא יודע מה ירשמו עלי רק בגלל זה...

אם כן, השאלה מה פירוש של מחיקת החתימה??
avidosh

משמעות חוות הגעת הגרפולוגית למעסיק.

הודעהעל ידי דורית וואלך » א' מרץ 04, 2007 1:57 pm

חוות הדעת הנמסרת למעסיק על סמך כתב היד אמורה להיות כלי תומך החלטה.

הגרפולוגים אינם מביעים את דעתם ואינם ממליצים או שוללים אלא עושים דבר אחד בלבד: מתארים תמנת מצב עכשווית על יכולותיו של הכותב ביחס לתפקיד ולהנחיות אותם מוסר המעביד.

אם כגרפולוגים היינו מתייחסים למה שכתוב בקורות החיים, הרי שכולם היו מדהימים, נפלאים ומתאימים \"בול\" לתפקיד המוצע. כולם היו בעלי מוטיבציה, נחושים להצליח, בעלי יחסי אנוש נפלאים, מסורים, אחראיים, רציניים, פתוחים לרעיונות וכך הלאה.

מאחר שהרוב הגדול מעיד על עצמו ככזה, התפקיד שלנו הוא להתעלם ממה שכתוב ולצלול אל תוך הכתב.

בדרך הזו אנו יכולים לגלות שמי שמעיד על עצמו כרציני ואחראי הוא אכן כזה או ההיפך הגמור מזה... אנחנו יכולים ללמוד על אדם שהעיד על עצמו שהוא \"ניהל\" כך וכך במקום כזה ואחר, ממש לא ניהל... בכל פעם שניסה לכתוב את המילה הזו משהו לא ממש התחבר לו... תת המודע ידע שהוא שיקר ודווקא במילה הזו, בכל פעם מחדש היו טעויות, היסוסים ועוד...

ולגבי מחיקת החתימה... מבלי לראות את כתב ידך וחתימתך קשה לי מאוד לענות על שאלתך. יחד עם זאת, ציינת שבכל עמוד נדרשת לחתום וחתימה אחת \"לא יצאה\" כמו שצריך ועל כן בחרת למחוק אותה ולחתום מחדש.

האפשרויות הן רבות:
החתימה, שהיא כרטיס הביקור שלך, יכולה להיות מאוד שונה מכתב היד ולבטא את הצורך שלך להציג כלפי חוץ משהו שהוא לא לחלוטין אמיתי ונכון. מכאן, שברגע שבו החתימה \"השתבשה\" הרגשת שהמסכה אינה מבצעת את תפקידה על הצד הטוב ביותר ועל כן מיהרת לתקן אותה.

החתימה, באמת מייצגת את האני האמיתי שלך. האחריות המוסרית שלך דורשת שהחתימה תייצג אותך נאמנה וכשהיא כושלת - התיקון חייב לבוא...

אלו רק שתיים מתוך האפשרויות השונות.

בהנחה שמהעסיק העתידי עובד עם גרפולוג מקצועי שעושה עבודה מעמיקה - הגרפולוג יבין מהו המקור לתיקון.

בהצלחה,

דורית
דורית וואלך

חזור אל גרפולוגיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים